Oldalak tartalmakkal


„A betegség kialakulása"

Betegség alakulhat ki, ha...

-  Abban a hitben élek, hogy „hibát” követtem el, ezért elítélem önmagam, kételkedem    magamban.
-  Szembeszállok természetszerű lényemmel.
-  Diszharmóniában élek.
-  Hadakozom valamivel.
-  Hiányérzetben élek.
-  Bűnben élek. Bűnben élni annyi, mint az elszakítottság állapotában létezni, vagyis nem egységben, hanem    kettősségben.
-  Nem szeretek!
-  Nem vagyok elégedett.
-  Másképp élek, mint ahogy tulajdonképpen akarok, mint amit helyesnek tartok.
- Nem élek, vagyis nem engedem, hogy az élet árja szabadon és akadálytalanul áramolhasson keresztül rajtam.
-  Tisztázatlan ügyeim vannak.
-  Ha nem vagyok könnyed és eleven, valami nyomaszt.
-  Megpróbálok „normális” lenni.
-  Az élet feladatait nem teljesítem, nem oldom meg.
-  Nem élek békében önmagammal, illetve a környezetemmel, elégedetlen vagyok magammal és   másokkal.
- Nem vagyok szabad, hanem elképzelésekhez, kívánalmakhoz, elvárásokhoz igazodom, nem önmagamat adom, ahogy itt és most vagyok.
-  Nem Itt és Most élek.

Feladatunk tehát abban áll, hogy létünk minden területén – pályánkon, a magánéletben, társadalmi és testi vonatkozásban egyaránt – valóban önmagunk legyünk. Ott, ahol nem azok vagyunk, illetve úgy hisszük, hogy nem lehetünk azok, azon a ponton betegek vagyunk. E betegség külsőleg egyfajta zavar, hiány vagy diszharmónia formájában fog megmutatkozni. 
Én vagyok az út és a cél. Én vagyok minden vágyam és álmom beteljesedése. Én magam vagyok a megoldás minden problémámra. Én magam vagyok a legjobb orvosság. Én magam vagyok az élet – márpedig az élet Isten.

Egyedi mivoltunk a sajátosságunkban rejlik, mely az élet ajándéka, egyszersmind feladta. Feladatunk és kötelességünk, hogy tulajdon egyéniségünknek megfelelően éljünk, és segítsünk másoknak is, hogy valóban vállalják egyediségüket.

Ily módon életünk, azaz Itt-Létünk értelme egyre jobban kikristályosodik. Életünk célja, hogy megtaláljuk önmagunkat és egészen  önmagunkká váljunk, hogy aztán másoknak is segíteni tudjunk önmaguk  felfedezésében.
 

„Út a gyógyuláshoz – légy önmagad!

Az életöröm titka

Nem a saját identitásunknak megfelelően élünk, hanem megtanultunk bizonyos szerepeket eljátszani. Megtanultunk úgy viselkedni, hogy „sikert” érjünk el, elismerést arassunk és szeressenek minket.

Pedig valahol a lelkünk mélyén világosan érezzük, hogy valami nincs rendben, mintha saját magunk „mellet” élnénk.
A lelkünk szomorú, mert olyan szabályok, programok, szerepek és belénk nevelt viselkedésminták börtönébe zártuk, melyeknek tulajdon lényünkhöz a valóságban semmi köze.
Ily módon önmagunkon teszünk erőszakot, s aztán csodálkozunk, miért vagyunk betegek és boldogtalanok.
Hagyjunk fel a régi szerepekkel, legyen bátorságunk ahhoz, hogy „önmagunk” legyünk, s akkor ismét egész emberré válunk, s egyben egészségessé!”
„A legnagyobb gyógyító erő, amit az élet számunkra felkínál, a szeretet.
Ám valóban szeretni csak akkor leszek képes, ha megtanultam szeretni tulajdon énemet is.
Önmagamat viszont csupán akkor vagyok képes teljes szívből, lelkem legmélyéből szeretni, ha valóban rátaláltam önmagamra, s ezáltal „méltó”-nak érzem magamat e szeretet elfogadására.
Csak ha elfogadtuk és szeretni tudjuk önmagunkat, vagyunk képesek e szeretet másokra irányítani.
Az ilyen ember szabad folyást tud engedni szeretetének anélkül, hogy szüksége lenne másokra vagy birtokolni akarná őket. A másik ember iránti szeretet ugyanis nem olyan jegyekre irányul, melyek belőlünk hiányoznak, hanem igazi lényünk teljes tudatában minden feltétel és fenntartás nélkül képesek vagyunk odaajándékozni szeretetünket a másik „igazi lényének.”

Ha szívünk mélyéből élünk, itt és most, elfogadva magunkat olyannak, amilyenek vagyunk, határtalan bizalommal, telve szeretettel, őszinte érzelemmel és örömmel, akkor megélhetjük az örök élet pillanatait. Önmagunk folytonos átalakítása ugyanis transzformáció, minden pillanatban szüntelen megújulás.
A betegség mindig az élet tökéletlenségét jelzi. Az élet lényege ugyanis az érettebbé válás, egyre fokozódó közeledés igazi énünkhöz. Ez megkívánja, hogy minden pillanatban nyitottak legyünk és készek egyre mélyebbre hatolni az életbe. Bármely pillanatban készen kell állnunk arra, hogy elvessük „régi énünket”, s engedjük megszületni az „újat”. Ebben áll életünk értelme, itt és most.”




Mi is az a pszihoszomatika? 

Ezen az oldalon a betegségekkel és lelki hátterükkel szeretnék foglalkozni, más szempontok szerint láttatni a felmerülő egészségügyi problémáinkat, mint tettük többnyire azt az elmúlt években a nyugati orvoslás fejlődésével. Akár egy nátha is jelzés lehet, hogy valamit nem helyesen látunk az életünkben. Ha valaki elindul ezen az úton és mer önmagával őszintén szembenézni, akkor érdekes tapasztalatokat szerezhet a „test magától nem betegszik meg” témakörben. Ehhez persze némi gondolkozás-váltásra szükség lehet egyes esetekben. De ez már rajtatok múlik.
Sok sikert kívánok ezen az úton!

Következzen néhány idézet
 
„Az ember beteg, de a betegség a természet kísérlete arra, hogy meggyógyítsa.” C.G. Jung
„Minden betegségnek téves vagy még nem helyes életfelfogás az oka, és minden válság egy esély magvát hordozza.” C.G. Jung
„Egy tünet oka mindig a tudatban, a gondolkodásban keresendő. A betegség "kiváltója lehet baktérium, vírus, genetikai örökség, baleset vagy "véletlen".” Kurt Tepperwein
„Az embert a szenvedés teszi próbára, de azt kegyként kell felfognia. A szenvedők kegyelemben részesülnek. Csakis a gyötrelem készteti őket arra, hogy önmagukba tekintve önvizsgálatot tartsanak. Soha nem szabadulhatnak meg a kínoktól, ha nem fordulnak befelé, és nem tartanak önvizsgálatot.” Sai Baba

Részletek Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged? című könyvéből

„A kvantumfizika hatására az élővilág csodálatosan út tudománya fejlődött ki, mely az élő szervezetet energiamezőként írja le. Benne az emberiség ősi hagyománya, a test energia-természetéről szóló felfogás nyer igazolást. Ez a lüktető energiatest irányítja szervezetünk minden biokémiai és bioelektromos folyamatát.  A gyógyszerek, energiájuk hullámszerű terjedése révén, információkat közvetítenek testünknek Segítségükkel az ott kialakult energiahiány ideális esetben pótolható.
Ha meg akarjuk ismerni a „látszat mögött rejtőző valóságot”, meg kell tanulnunk energiákban gondolkozni, vagy megkérdezni magunktól: Milyen energia húzódik meg emögött? Miképp tudnám ezen energiákat harmonikus egyensúlyba hozni? A vizsgálódás eredményeként nyert felismerés nemritkán krízishez vezet. Ám a válságos helyzetek mindig legalább annyi pozitívumot, mint negatívumot hordoznak magukban. Csak ha túljutunk rajta, tud oldódni s megoldást nyújtani a krízis.” 

Jin - Jang szimbólum

A földi kettősség a Teljesség két földi gyermeke.
 A Teljesség a kőr által szimbolizált minőség - mely két félkőrre osztható.
Az egyik félkőr a Jin - az anyag minősége.
A másik félkőr a Lélek -szellem- minősége.
A szimbólum szépen szemlélteti az anyag és szellem egymásba átmenő energiáit.
Valamint,hogy az anyagban ott a Lélek - szellem- energiája.
Még a Lélekben ott az anyag tudatossága.

A szimbólum kapcsán - ha meditálunk - megérthetjük,hogy két - egymástól el nem választható energia egyensúlya a Teljesség - egész- ség.
Ez az egyensúly változások állandó újra keletkeztetése.
Amely talán paradoxonnak tűnik - hogy hogyan is lehet a változás az egység - a teljesség minősége.
A változás mindig újra keletkezést jelent - megújulás - újjászületést.
Ez nem csak életeken át igaz - hanem az életben is.
Fizikai - biológiai - lelki és szellemi megújulást - újjászületést.
Mely egy kőr keretein belül a Teljesség egy - egy aspektusának a megélését teszi lehetővé.



Nagyon sok szeretettel köszöntök minden kedves Barátomat és minden kedves Érdeklődőt az Új évben!

A 2013- as évet egy új témával szeretném megnyitni - nevezetesen 

A PSZIHOSZOMATIKUS PROBLÉMÁK 

témakörével.

Hiszen a 2012 12. 21. utáni energiák főként a test és lélek egyensúlyán alapuló egészség tudatosságon alapszik.
Így rendkívüli fontossággal bír,hogy megismerjük a Lélek nyelvét - amely a test különböző diszharmóniáit jelző tünetekkel jelzi - hogy megbillent az egyensúly a fizikai - biológiai és lelki minőségeink között.

Tehát a pszihoszomatika a "test - lélek" kapcsolat üzeneteit dekódolja.
Ami a terapeutának és a tüneteket megélő "páciensnek" is új szemléletmódot jelent.
Erre az új látás és szemléletmódra szeretnék rávilágítani a következő sorozatban.

Így betegségeink is újraértékelendők - hiszen nem "elszenvedői" - hanem irányítói vagyunk életünknek.
A terapeuta részéről láttatni az okokat - a gyökér problémát.
A "páciens" részéről meglátni a probléma gyökerét - illetve azt az okot a lélekben - ami szomatizálódott a testben.

Kívánok örömteli utazást és örömteli megértést a téma kapcsán lelkünk titkaiban!