Oldalak tartalmakkal




Kulcs a „tünetek nyelvéhez” 
 
A pszihoszomatikus betegség szemlélet kapcsán meg kell tanulnunk a testünk tüneteit a lelkünk kódolt üzeneteként értelmezni - üzeneteit dekódolni.

  1. A gyógyuláshoz vezető első lépés a készségekben rejlik, hogy szembenézzünk a betegséggel és felismerjük valódi kiváltó okait.
  2. Melyik az érintett szerv/testrész?
  3. Milyen látható tünet lépett fel?
  4. Negyedik lépésben meg kell állapítanunk a megbetegedés pontos időpontját, hiszen ennek ismeretében bizonyos összefüggésekre derülhet fény a betegség ideje, valamint életkörülményeink, illetve érzelmeink jelentős mértékű megváltozása között.
  5. Mi segít e tüneten fizikai téren? Mi felel meg e testi cselekvésnek lelki téren?
  6. Mire kényszerít e tünet? Mit kell tenni? Mivel kellene felhagyni?
  7. Melyek jellemem gyenge pontjai?
  8. Melyek testem gyenge pontjai?
  9. Melyik a problémás szervem?
  10. Miféle tünetegyüttesről van szó?
  11. Milyen okok akadályozzák a gyógyulást?
  12. Felismertem és megértettem-e az üzenetet? Mi állt benne? Mit jelent ez a számomra? Mit jelent ez most?
Ha fentiek alapján járunk el, őszintén válaszolunk e kérdésekre és a test üzenetét valóban megértjük és aszerint cselekszünk, egy tünet sohasem fog krónikus betegséggé válni!

Mit kell tennem, hogy valóban önmagam legyek?
  1. Belátom, hogy valóban létezik tulajdon énem, s egyedül az a helyes, ha önmagam vagyok.
  2. 2. Bizonyítanom kell megismerési és változtatási készségemet, hiszen kényelmesebb úgy élni, ahogy a környezetem helyesnek véli. Ne feledjük: „Aki a forráshoz igyekszik, annak ár ellenében kell úsznia.”
  3. Rendszeresen időt kell szakítani az önvizsgálatra.
  4. Az embernek bátorságra van szüksége, hogy vállalja tulajdon Énjét, önmagát, s ezáltal összezavarja vagy akár megsemmisítse mások róla alkotott képét.
Nagyon fontos, hogy környezetünk igényei és elvárásai ne tántorítsanak el minket önmagunktól.
  1. Ne próbáljon többé vágy nélküli lenni, hiszen az embernek a valóságban igenis vannak                       vágyai. Ne akarjon rögtön célhoz érni, inkább tanulja meg élvezni az odavezető utat.
  2. Kíséreljen meg az emberekhez őszinte érdeklődéssel, jószándékkal és szeretettel közelíteni.
  3. Lássa be, hogy kívánatos dolog türelmesnek lenni.
Csakis ezen a módon vagyunk képesek lélekben nyugodtan járni az élet útját s megelégedni azzal, amit elértünk. Az „Én vagyok” tudatában teljes biztonságban érezhetjük magunkat.

Midőn a világra jöttem, lényem csupa öröm és szeretet volt. Akkor még tudtam, ki vagyok valójában, tisztában voltam igazi küldetésemmel, a világ közepének éreztem magam. Akkor még volt bátorságom kimondani, amit gondoltam, és nyíltan kimutatni érzelmeimet. Akkor még volt bátorságom, hogy „önmagam” legyek. Ez és csak ez az igazság, a valóság, minden más csupán fölvett szerep.”